Terone Official
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

[Editia #1] Campionat Fifa 11

Terone Official :: IT :: Jocuri :: FIFA

In jos

[Editia #1] Campionat Fifa 11 Empty [Editia #1] Campionat Fifa 11

Mesaj Scris de Seraphim Vin Iul 27, 2018 12:15 pm

Deci dupa cum cred ca vedeti, topicul de Fifa e cam mort. Am hotarat sa organizez un campionat de Fifa 11 pe GameRanger. Pai mna, in primul rand trebuie sa aveti programul GameRanger (Link mai jos), Discord (aici o sa se organizeze toate meciurile) si binenteles Fifa 11. (Eu am versiunea reloaded, nu stiu daca conteaza asta, o sa vedem pe moment)

Serverul de discord:

Cateva reguli:
1. Cine nu ma asculta este descalificat.
2. Cine nu este prezent / este AFK mai mult de 5 minute de cand ii este randul sa joace, este descalificat.
3. Meciurile, cel mai probabil, o sa fie cel mai bun din 3. De exemplu: X a castigat primul meci, X ca sa treaca mai departe trebuie sa mai castige un meci. Y daca castiga al doilea meci (meciul 2), meciul 3 va fi cel decisiv, cine castiga va trece mai departe. Finala va fi doar un meci. (Depinde si de timpul disponibil, o sa se discute asta pe discord)
4. Daca ai intrat pe serverul de Discord, dar nu te-ai inscris pe forum (nu ai pus numele) o sa fii dat afara / banat in ziua in care incepem campionatul.


Model inscrieri:

Nick:
Link panel:
Nume discord (cu tot cu ID):

Cel mai probabil va intrebati... "Dar... de ce sa particip..", pai o sa afli asta pe Discord, o sa fie un premiu in functie de cati playeri ne adunam. Daca te intrebi iar, "Dar Paul asta joaca si el?" Pai, cred ca da, insa daca printr-o minune ajung in semi-finala, sa zicem, chiar daca o castig, o sa treaca adversarul mai departe.
Turnamentul o sa incep sa il pregatesc daca o sa fie destui playeri, macar vreo 7, cu tot cu mine sa fim 8, pentru a fi mai lejer de organizat. Data si ora o sa fie stabilite pe serverul de Discord.

Cheers!

Cel mai bun din 3
Cel mai bun dintr-un meci
Seraphim
Seraphim
Fondator
Fondator

Mesaje : 91
Data de înscriere : 15/07/2018
Varsta : 24

https://teronerpg.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


Terone Official :: IT :: Jocuri :: FIFA

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum